Islám mythbusting: Zahalování

4. listopad 2016 | 22.31 | rubrika: Šuplík všeho možného

hfiPřed pár měsíci proběhlo internetem video, kde syrské ženy pálí burky poté, co z oblasti, kde žijí, byl vyhnán ISIS. Diskutéři však řešili jen to, proč nespálí ty hrozné hidžáby (tzn. šátky, které zahalují vlasy a já teda osobně nechápu, co na takovém šátku může někomu vadit, za chvíli si nebudu moct ani dát čepici a kapuci v zimě a pokud možno se promenádovat polonahá, abych byla slušná Češka-protože vždycky, když přijde řeč na ty naše tradice, kterými se teď skoro každý ohání, tak úplně ignorují kroje - ke kterým mimochodem často patřil i šátek - ale spíš to vypadá, že naše tradice - nebo spíš současnost - musí být co nejvíc "odhalená" žena, jako protiklad zahalených ušlápnutých chudinek muslimek, wtf).

Je celkem složité rozeznat, co muslimky musí a nemusí nosit a jaký to má význam.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 43x

45 let a komunisti zpět do vlády

22. srpen 2013 | 12.35 | rubrika: Šuplík všeho možného

21. srpna přesně před 45 lety (mimochodem, taky to zrovna byla stejně jako letos středa) vstoupily do ČSSR okupační vojska Varšavské smlouvy. Možná si pamatujete jednu z nejsilnějších scén filmu Pelíšky. "Rusové jsou tady!" zvolá babička v podání Stelly Zázvorkové. Na nechápavou reakci bratrů-Miroslava Donutila a Bolka Polívky, kteří se domnívají, že mluví o jejich rodinných známých, zařve: "Pitomci, pusťte si rádio!" A v Československém rozhlase zazní ono slavné prohlášení Všemu lidu: "Včera, dne 20. 8. 1968, kolem 23. hod. večer překročila vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky státní hranice Československé socialistické republiky..." Jiří Kodet hraje na klavír hymnu. O pár hodin později skutečně hymna zazněla i v rozhlase, zatímco zvenčí posluchači slyšeli výstřely a dunění stíhaček a tanků.

Z historie (nejen mých) mobilních telefonů

6. duben 2013 | 23.52 | rubrika: Šuplík všeho možného

Patřím k poslední generaci, která v dětství netušila, co to vůbec mobilní telefon je. Jen výjimečně (ale to snad až na druhém stupni ZŠ) jsme někdy zahlédli podnikatele s obrovskou "vysílačkou". Když jsme si byli hrát venku, naši rodiče museli holt doufat, že pokud se budeme zdržovat někde dál než pod okny tak přijdeme domů dřív než budou muset volat (z pevné linky nebo telefonní budky) na policii. První mobil jsem dostala na Vánoce 2001 (měsíc před 15. narozeninami), což by dnešní 10leté majitele iPhonů jistě pobavilo :-D

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 120x

Prosba!!!

31. leden 2013 | 14.57 | rubrika: Šuplík všeho možného

Vy, kdo znáte (a máte rádi) blog Hudební masakry, popř. jste i fanoušci jejich FB stránky zde, prosím, přidejte se k této petici a sdílejte. O co jde? Partě lidí Jarda Konáš, autor HM evidentně šlápl svými (vždy slušně a neagresivně) podanými názory na kuří oko a dosáhli toho, že mu byl zablokován osobní profil, tudíž ani nemůže spravovat stránky HM na FB. Velice lehce si můžete udělat názor o tom, KDO by měl být zablokován spíš, když si přečtete třeba jednu z diskuzí na FB stránce HM pod Jardovým komentářem o line-upu Benátské noci. Nadávky jako "Jarda je homokláda" a "Jardo, strč si vibrátor do prdele" hovoří za všechno.
Nejde jen o HM, ale o svobodu slova na internetu celkově. Kdejaký magor, který se zmůže jen na blití těch nejubožejších nadávek je v pohodě, ale FB zablokuje slušného člověka?! Jardu mám v přátelích a je to inteligentní, rozumný chlap a byť se jeho názory na interprety zmíněné v HM nemusí každému líbit, nikdy se nevyjadřoval tak, aby bylo oprávněné zablokovat mu profil. Zato profily a fanouškovské stránky kdejakých nácků, rasistů, politických fanatiků apod. zůstávají nepovšimnuty a lidi tam píšou, co chtějí i když tím porušují zákony.
Předem moc díky za sdílení a podporu.

žádné komentáře | přidat komentář

Trápí vás neurologické problémy?

18. leden 2013 | 21.27 | rubrika: Šuplík všeho možného

Nervové problémy mohou, pokud nezjistíme jejich správnou diagnostiku a jak je vhodně léčit, negativně ovlivnit celou kvalitu života. Naštěstí v dnešní době existuje spousta způsobů, jak tyto potíže významně zmírnit nebo zcela vyléčit. Jak nejlépe vyzrát na některé z nejčastějších obtíží?
Migréna – nejčastější typ bolesti hlavy, je typická prudkou intenzitou, nevolností a znemožňující vykonávat i běžné činnosti. Dá se zmírnit léky (již při pocitu blížícího se záchvatu), vyhýbáním se potravinám o kterých člověk ví, že jsou spouštěčem a relaxací v klidném prostředí.
Bolesti zad – Mohou být způsobeny výhřezem meziobratlové ploténky, osteoporózou (řídnutím kostí), skoliózou a celkově funkčním přetížením páteře. Je důležité příčinu včas diagnostikovat a řešit, protože problémy s páteří mohou způsobit i další nepříjemnosti jako bolesti hlavy, hrudníku a jiných částí těla, závratě apod. Nejčastěji se bolest zad zmírňuje analgetiky, operací nebo vhodným cvičením.
Epilepsie– Způsobuje ji chronické onemocnění mozku, typická je záchvaty, které mohou být i velmi nebezpečné. Většinou se epilepsie nedá zcela vyléčit, ale medikamencí a vyhýbáním se spouštěčům záchvatů se jim dá předejít a do velké míry je omezit, aby dál negativně neovlivňovaly kvalitu života.
Závratě – Nejčastější nervový problém. Není radno je podceňovat, protože mohou být způsobeny i poškozením mozku nebo nádorem. Lze je omezit zdravým životním stylem (nekouřit, dostatečně spát, nepřejídat se, být často na čerstvém vzduchu, cvičit).

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 186x

Střídavá péče-řešení pro děti rozvedených rodičů

8. leden 2013 | 23.13 | rubrika: Šuplík všeho možného

Žel, i 23 po revoluci, jsou rozhodování a přístupy vyšších orgánů (soudy, odbory sociální péče) k těm nejbezbrannějším v lidské společnosti – dětem, v Česku kritizovány z různých stran i cizích zemí. Velký počet dětí v kojeneckých a jiných ústavech, pozdní odhalení případů týrání nebo právě rozhodování o budoucím uspořádání rodiny po rozvodu, patří mezi hlavní problémy.
Primární důvod, proč tolik dětí vyrůstá jen s jedním z rodičů, tedy rozpad každého druhého manželství, by vydal na další článek. V tomto si však povíme něco o alternativních možnostech uspořádání rozvedené rodiny, nikoli tudíž typické řešení, že dítě bude žít jen s jedním rodičem, nejčastěji matkou. Děti potřebují péči obou.
A to právě umožňuje střídavá nebo společná péče. Střídavá péče (zkráceně střídavka) znamená, že dítě střídavě žije u obou rodičů. U obou by mělo strávit stejně dlouhý čas, většinou se jedná o období do několika týdnů nebo i více. Společná péče znamená, že intervaly střídaní nejsou pevně stanovené, záleží tedy na domluvě rodičů. Ti nemusí mít společnou domácnost.
Bohužel, tyto přístupy, byť v zahraničí běžně využívané, jsou u nás soudy a odbory péče o dítě často odmítány. Proto byla pro rodiče, kteří o této možnosti uvažují, hledají informace a zajímají je zkušenosti jiných, vytvořena stránka
stridavka.cz. Není určena jen pro bývalé páry v situaci po rozvodu, ale i pro širší veřejnost, která tak může získat o možnostech střídavé nebo společné péče větší podvědomí.

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 102x

PF 2013

31. prosinec 2012 | 17.08 | rubrika: Šuplík všeho možného

pf2013

Vše nejlepší do nového roku všem živým bytostem na Zemi. Ať se i my, lidé, začneme k nim i k sobě navzájem chovat slušně. A všem mým čtenářům a přátelům hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.

Zdroj obrázku: FB stránka Messengers of Spirit

Dnes je to rok

18. prosinec 2012 | 22.48 | rubrika: Šuplík všeho možného

A stále vzpomínáme a nezapomeneme. Čest Vaší památce, Pane Prezidente

 

| přečteno: 57x

Svatomartinské slavnosti

11. listopad 2012 | 17.37 | rubrika: Šuplík všeho možného

V posledních letech se opět vrací oslavy spojené se sv. Martinem, ke kterým neodmyslitelně patří víno a hodování. Tato tradice je však velmi stará a její kořeny sahají už do 15. století, kdy ve svátek sv. Martina obědvali hospodáři a jejich čeledíni společně.

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 123x

Diplom pro Elišku :-)

23. září 2012 | 22.13 | rubrika: Šuplík všeho možného

Je to už víc než 4 roky, co jsem na blogu získala první a zatím poslední diplomek , ale včera dostala diplom moje Eliška :-D A to u Nikki , která vyhlásila fotografickou soutěž o nejhezčího mazlíčka a Eliška ji k mému velkému překvapení a potěšení vyhrála! Ještě jednou Nikki děkuji, že se to moje zlobidlo líbilo a diplomek hrdě vystavuji i u sebe :-)


285991