Stalo se za 2 roky: Nový notebook

7. leden 2017 | 21.21 | rubrika: Můj svět

Říkala jsem si, že bych tu mohla napsat pár článků o tom, jak jsem se měla za ty 2 roky své blogové pauzy. Není to ale nic zajímavého, nic zvláštního se v mém životě nepřihodilo. Žádné cestování, stěhování, rozjetá kariéra, zásnuby ani děti, tedy takové ty věci, co většina mých vrstevníků již zažívá. Proto není divu, že jedna z významnějších pozitivních "událostí" pro mě byla i taková blbost jako koupě nového notebooku :-D

(Ne)zábavné historky z ÚP a pohovorů

27. říjen 2016 | 13.03 | rubrika: Můj svět

Lvice nedávno psala, jak to chodí na pracáku. Tak s tím se tedy naprosto ztotožňuji. Vidím, že nejsem jediná, komu nikdy s ničím nepomohli a je to spíše otravná rutina. Nehledě na to, že stát fakt nevysávám, jediné, co mi platí je zdravotní pojištění, zajímavé ale je, že mě "kontrolují" 2x za měsíc a skoro si připadám jak nějaký zločinec...to by mě teda zajímalo, jestli takto jednají i s lidmi, co na rozdíl ode mě berou x různých dávek z různých úřadů, ale snahu nemají!

Bibinka-pyrura perlový

17. říjen 2016 | 22.41 | rubrika: Můj svět

bibi-portPoté, co 3 roky zpátky odešla za duhový most Eliška, mamka rozhodla, že dalšího psa už nechceme. Stále tedy máme u babičky a dědy Emilku, teď už mopsičí stařenku (nikdo neví, kolik jí přesně je let, ale naštěstí kromě obvyklých neduhů postarších psů je zatím v pořádku). V září před 2 roky jsme si pořídily alespoň papouška-samičku pyrury perlového (červenobřichého) Bibinku (narozenou v květnu 2014)...i když slovo alespoň asi není úplně přesné, protože sice se s papoušky nemusí chodit pravidelně ven (ačkoli mnoho chovatelů jim pořizuje a učí je na kšírky a můžou tak chodit třeba na zahradu, aniž by hrozilo, že uletí), tak je to snad ještě větší zodpovědnost než pes. Zrovna pyrurám se přezdívá "malí velcí papoušci", protože povahou jsou již podobní velkým papouchům typu žako nebo kakadu, o kterých je známo, že na svých páníčcích (nebo často jen na jednom jimi vybraném člověku, kterého prostě mají nejradši) visí opravdu celým srdcem a časté jsou případy, že se papoušek po smrti nebo změně majitele začne sebepoškozovat. Doma potřebují spoustu pozornosti.

Je suis humain

6. říjen 2016 | 22.21 | rubrika: Můj svět

imagineYou may say I'm a dreamer, but I'm not the only one. I hope someday you'll join us and the world will be as one.

Pročítala jsem si komentáře, které mi unikly, když jsem je pravidelně nekontrolovala a pod článkem, kde si dělám legraci z toho, že někteří lidé věří na nadvládu iluminátů se mě pán ptá, jestli náhodou nejsem židovka-asi došel k závěru, že tím, že popírám existenci iluminátů, chci zamaskovat, že jsem ve skutečnosti židozednářka, která k nim patří :-D Tak židovka teda fakt nejsem, ani žádné Rothschildovy v rodokmenu bohužel nemám, jó, to bych byla za vodou Nevinnik Nejsem ani křesťanska, ani ateistka, ani wiccanka ani buddhistka, jednu dobu jsem se kamarádila s krišňákama (mám tu ještě i rubriku) a doteď, když potkám průvod, tak s nimi pokecám a koupím si knížku, ale bydlet někde na farmě jen v jejich společnosti, to by mi asi brzy hráblo.

Rok 2013 v bodech

8. leden 2014 | 22.51 | rubrika: Můj svět

ff59c85c71_875502_o2Poněkud se zpožděním, nechtělo se mi nic. Asi začnu věřit na nešťastnou třináctku. Celej rok s koncovkou 13 příšernej a 13. (a v pátek!) umřela Eliška.

Dvě hlavní poučení: 1) I když jste v právu a máte pro to důkazy, ale nemůžete si dovolit dělat bububu právníkem, tak máte smůlu. Více tady.

2) Nespoléhejte ani na lidi, o kterých jste si několik let mysleli, že jste si blízcí. A že vám třeba oplatí pomoc, když je blbě vám. 

Další veselé události►Umřel mi první prarodič-babička z otcovy strany. I když jsme se moc nevídaly, tak vidět ji v nemocnici pár dní před smrtí bylo docela otřesný, nemohla jsem pak ani usnout. Ale na rozdíl od svého jako vždy sobeckého tatínka jsem aspoň přišla na pohřeb, ne, že by se mi dvakrát chtělo, ale pořád to byla moje babička

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 228x

Zlatíčko Eliška 15.10.2001-13.12.2013

15. prosinec 2013 | 12.40 | rubrika: Můj svět

eliska9Tento po všech stránkách báječný a úžasný rok skončil stejně famózně jako začal (ironie). Cca 2 týdny poté, co mi umřela babička, zhaslo i světýlko mého života, naše (moje a mamčina) skvělá buldočka Eliška. Neměly jsme ji sice od štěňátka, ale až od jejích pěti let, ale byly to stejně krásné roky jako s naší první buldočkou Meginkou (ta umřela v necelých 13 letech před 7 lety). 

Myslím, že už jsem to tu před časem psala, v listopadu jsem zjistila, že má Eli na mléčné žláze pár nádorů. Nakonec jsme riskly operaci (navíc máme šikovného pana veterináře), s tím, že kdyby nepřežila narkózu, tak aspoň umře ve spánku a v klidu než aby jí to rostlo dál a napadlo i další orgány. Zákrok zvládla výborně a celý další měsíc byla veselá a v pohodě jako vždycky, ale bohužel tento pátek (třináctého, to se bude dobře pamatovat :-/ ) dostala akutní srdeční selhání a zřejmě zároveň i mrtvici. Byla jsem s ní zrovna sama doma, nejprve jsem myslela, že je to epilepsie (měla jsem zkušenosti s Meginkou, která byla epileptik)

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 477x

Tak. Moje trpělivost je u konce.

2. září 2013 | 13.46 | rubrika: Můj svět

Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.

Jedná se o téměř rok starou záležitost a původně jsem si dlouho říkala, že mi nestojí za to, řešit to u sebe na blogu, řešila jsem to na jednom tematickém diskuzním fóru. Dnes jsem ale zjistila, že ona moje diskuze byla na nátlak "poškozeného" smazána. Fajn, adminovi toho fóra to nevyčítám, co nadělám, ale prostě to půjde ven i tady, protože jsem vytočená. Samozřejmě nikoho nebudu jmenovat, aby nevyhrožovali i adminovi pise nebo abych nešla do vězení :-D ani nebudu říkat, jestli ta osoba byla muž nebo žena, ale názor si udělejte sami. Holt i nám tzv. hodným idiotům občas dojde trpělivost!

komentáře (5) | přidat komentář | přečteno: 536x

Nazi Facebook mě neumlčí!

8. srpen 2013 | 11.16 | rubrika: Můj svět

Když občas přemýšlím, proč jsem praštěný sluníčkový alternativec s divnými a pro společnost nepřijatelnými názory a koníčky, budu asi muset zabrousit až do dětství. Moje maminka je už desítky let vegetariánka (ne, sociálka mě nikdy neodebrala), hraje na kytaru a banjo, kreslí a fotí (místo toho, aby se s lahváčem v ruce čuměla na Novu a četla Blesk) a odmalička jsem jejím prostřednictvím poslouchala Kryla, Hutku (byli proti bolševikovi!), Bittovou (Cikánka!), ale i punk a grunge (feťáci a sebevrazi!). Taky jsme se doma bavily o komunismu, takže o něm vím něco víc, než ta dnešní mládež, co si vzpomene akorát na to, že se stály fronty na banány a jezdilo se v trabantech. Když jsem byla starší pokračovala jsem ve studiu totalitních ideologií sama.

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 132x

Radši ani žádný

26. leden 2013 | 12.52 | rubrika: Můj svět

Přemýšlela jsem, jestli mám tenhle článek vůbec psát, protože je dost osobní. Dřív jsem tu psala i hodně osobní věci, ale už to nedělám a staré takové články jsem promazala...ne, že bych se styděla, ale nemusí si to číst kdejaký "kolemjdoucí". Navíc, jestli tento článek objeví příbuzní a kamarádi člověka o kterém píšu tak asi budu mít problém, protože jsem náhodou zjistila, že i po 10 letech na mě mají pifku a nenávidí mě. Jestli se takoví lidé zastávají nebezpečného člověka odsouzeného na 18 let za pokus o vraždu s tím, že je ve skutečnosti hodný a nikdy by nikomu neublížil tak mohou být nebezpeční i oni. Ale kurva, tohle je můj blog a já chci tímhle článkem varovat všechny holky, které se někdy ocitly, zrovna ji prožívají nebo se někdy ocitnou v podobné situaci.

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 152x

Kočičáci

13. září 2012 | 21.27 | rubrika: Můj svět

kot8Před 3 dny jsme měli 4 měsíce a panička nechápe, jak ještě nedávno to bylo slepé, sem tam to trošku popolezlo na gauči a jediné, čemu se to věnovalo, bylo pití maminčina mlíka. Teď jsou z nás dupající raketky, které už mají zmapovanou celou chatu, lezou po stromech (ale jinak jsou hodné, i venku se vždycky drží v blízkosti chaty), nenechají paničku v klidu najíst, dokážou si nadšeně hrát brzo ráno nebo pozdě v noci, schovávají věci nebo naopak všechno roztahají kolem a občas i bufetí v koši! Na druhou stranu ale dokážeme být strašní mazlíčci a zlatíčka, takže se podnájemníci (kdo má Facebook a nemá kočky, mrkněte na stránku Bydlím u své kočky a pochopíte) nedokážou dlouho zlobit a už se nám i vyprofilovaly povahy.

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 101x